Halı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halı deyip geçmemelisiniz çünkü halı esasında pek çok bilinmeyen özelliklere sahiptir. Mesela bir alanın sıcak olması da kimi zaman o alanda halı olup, olmadığına göre değişebilmektedir. Bu nedenden dolayı, halı satın alma sürecinde halı seçimi yaparken pek çok ayrıntıyı dikkate almak gerekiyor.

 

Hangi Alanda Kullanılacak?

 

Öncelikli olarak halıyı ne için alıyor olduğunuza karar vermelisiniz. Bununla birlikte zemin türü de önemlidir. Çünkü her halı çeşidi, her zemine uygun olmayabilir. Örneğin “kaygan” nitelikte bir halı modelinin uygunsuz zeminde kullanımı ciddi tehlikelere sebebiyet verebilmektedir. İşte bu nedenden dolayı işin uzmanına danışmak ve öneri alarak bu yönde doğru bir seçim yapmak önemlidir.

 

Kullanılacak olan alanın dekoratif özelliklerini de dikkate almalısınız. Örneğin beyaz renkli mobilyaların hakim olduğu ve aynı zamanda duvarların da açık tonlarda olduğu bir alanın zemini için koyu renklere sahip bir halı tercihi yapmak uygunsuz olacaktır ve sırıtacaktır. Bu nedenden dolayı renk uyumuna önem vermeli ve genel dekorasyonu göz önünde bulundurarak bir tercih yapmalısınız.

 

İstediğiniz Özellikler Neler?

 

Bazı halı modelleri için “olmazsa olmaz” diyebileceğiniz bazı özellikler olabilir. Örneğin kullanım ömrünün uzun olmasına önem veriyorsanız, satın alma aşamasında bunu belirtmeniz gerekir. Özellikle de yapay malzemeden imal edilen halıların kullanım ömrünün daha kısa olduğunu dikkate aldığımız zaman, sizin için bu halı modellerini tercih etmek yanlış bir seçim olacaktır.

 

Günümüzde gelişen teknoloji ve halıcılık sektörü sayesinde artık pek çok özelliği şart koşabilirsiniz.

 

Örneğin;

 

●     Desenleri eskimeyen halı modeli

●     Mobilya ayaklarının iz yapmayacağı halı modeli

●     Islanmayacak, nem tutmayacak ve rutubet yapmayacak

●     Güneş ışığından zarar görmeyecek

●     Kullanıldığında havaya toz karıştırmayacak

●     Yumuşacık olacak ya da orta sertlikte olacak

 

Gibi, halı satın alma aşamasında şartlarınızı bizlere bildirdiğiniz zaman, sizler için en uygun modelleri önerebilmekteyiz.

 

Üstelik sınırsız sayıda renk ve desen seçenekleriniz bulunuyor. Birbirinden etkileyici tasarımları keşfetmeye başladığınız zaman, sizin için en uygun olan bir tanesini de bulabileceğinizden eminiz. Model seçeneklerimize göz gezdirmek ve uygun fiyat teklifi almak için web sitemize bakabilir ya da doğrudan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Güler yüzlü, uzman ve deneyimli personellerimiz sizlere her bir ayrıntı için yardımcı olmaya hazırdır. Şimdiye kadar hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimizin kaliteli ve eşsiz tasarımlara sahip halı modelleri beklentilerini karşılamış bulunuyoruz.

 

En Ucuz Halı Fiyatları Ne Kadar?

 

Bir ürünü satın alırken, önce fiyatına değil kalitesine bakmanızı öneriyoruz. Ancak firmamız sizlere hem kaliteyi hem de uygun fiyatı bir arada sunmaktadır. Bu bağlamda firmamızdan temin edeceğiniz halılar için sizlere pek çok konuda garanti verebiliyoruz. En başında ise tam olarak istediğiniz özelliklerde olduğundan emin olabilirsiniz. Çünkü firmamız yılların deneyimi ve uzman bir kadrosu ile siz değerli müşterilerinin taleplerini yerine getirmektedir ve bu süreçte tamamen sizlerin beklentileri dikkate alınmaktadır. Bu sayede imalatını gerçekleştirdiğimiz halı modelinin de, tam olarak sizlerin beklentilerini karşılıyor olduğundan eminiz.

 

Sizlere olabilecek en ucuz halı fiyatları sunmaktayız ki buna özel sipariş halılar da dahildir. İster herhangi bir örnek üzerinden halı talebinde bulunun, isterseniz de dijital ortamda bizlere ulaştıracağınız herhangi bir görsel için, özel ebatlarda bir halı modeli isteyin, her koşulda sizlere makul fiyat teklifi sunmaktayız. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, sizlere hizmet vermekteyiz. Birinci sınıf kalite malzeme halılar, uzun yıllar kullanım ömrüne sahiptir ve kolay kolay kirlenmeyen, yıpranmayan yapıdadırlar.

Hemen Şimdi Arayın45 Yıllık Halı Deneyimimizi Ayaklarınızın Altına Serelim

Hemen Şimdi Arayın